2006 yılında kurulan şirketimiz İstasyon Caddesi üzerinde kiraladığımız binada, Milli Eğitim Özel Umutevi ve Rehabilitasyon Merkezi adı ile faaliyetlerine başladı.

2007 yılında milli eğitim müfettişlerince bölgenin en iyi rehabilitasyon merkezi seçilerek, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünce takdir belgesi ile ödüllendirildik.

Akşehir’deki merkez binamızın fiziki anlamda yeterli gelmemesi üzerine Seyran Mahallesi Kuvai Milliye caddesi no :55 adresinde bulunan arsaya 3000 m2 kapalı alana sahip Türkiye’nin en büyük rehabilitasyon merkezlerinden birini yaptırdık.2010 yılında görkemli bir açılışla bu binamıza taşındık.Mimarisi özel eğitim okuluna uygun olarak planlanan ve inşası tamamlanan Akşehir’deki  binamızda 40 derslik, fizik tedavi salonları ve idari bölümleri ile engellilerin erişebilirliğine dikkat edilerek hazırlanmış ve hizmete açılmıştır.Bu gün yaklaşık 350 engelli çocuğumuza en son teknolojik imkanlar dahilinde hizmet vermeye çalışıyoruz. Bu kuruluşumuzun müdürlüğünü çocuk gelişimi ve eğitimi uzmanı Şahide BOLAT 2007 yılından bu yana başarılı bir şekilde sürdürmektedir.Konya Selçuk Üniversitesi Çocuk Gelişimi mezunu Şahide BOLAT 10 yılı aşkın tecrübesini, engellilere duyduğu gönül bağıyla buluşturarak başarılı çalışmalara imza atmaktadır.Aynı zamanda Aile Danışmanı olan Şahide Hanım, engellilerimizin aileleriyle de başarılı çalışmalar yapmaktadır. Bir engellinin ve ailesinin, tüm sorunlarını kendi sorunuymuş gibi algılayarak, çözüm bulmaya çalışmakta, engellilerimizin sosyal ve ekonomik haklarını takip ederek, ailelerin engelli bireyleri ile sıkıntısız bir şekilde yaşayabilme kabiliyetlerini psiko-sosyal olarak geliştirmektedir.

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezimiz, milli eğitim bakanlığına bağlı olarak gündüzlü destek eğitimi veren kuruluşlarımızdır. Akşehir’de  bulunan bu kuruluşumuz da yaklaşık 350 engelli çocuğumuza destek eğitimi vermekteyiz.Zihinsel engelliler destek programı, işitme engelliler destek programı, otistik çocuklar destek eğitim programı, özel öğrenme güçlüğü destek eğitim programı, bedensel engelliler destek eğitimi programı olmak üzere 5 ayrı program ; 1 müdür,  4 fizyoterapist, 4 zihinsel engelliler öğretmeni, 5  özel eğitim alanı öğretmeni,6 okul öncesi eğitimi öğretmeni, 1 rehber öğretmen ,1 memur, 1 şoför  ve 2 hizmetli kadrosuyla toplam 26 personelimize hizmet vermekteyiz .

Umutevim ailesi olarak bizler, engelleri aşmak ve engellilerimize umut olmak için yolumuza devam edeceğiz.