Özel bireylerin sosyal hayata uyumuna ve katılımına yönelik çabalarıyla bilinen Akşehir Özel Umut Bakım Merkezi, Umut Kuaför Salonu ve Güzellik Merkezi’ni bünyesinde hizmete soktu.

Orta ve ağır düzeyde zihinsel engelliler ve yaşlılara bakım hizmeti sunan Umut Bakım Merkezi, bünyesinde yer alan çay bahçesi, çocuk parkı ve basketbol sahası gibi sosyal aktivite mekanlarına bir yenisini ekledi. Berber ve kuaför hizmetine ihtiyaç duyan merkez sakinlerinin bu ihtiyaçlarının giderilmesiyle beraber sosyalleşmelerini de sağlamayı amaçlayan yetkililer, günlük hayatta kullanılan örneklerinin bir benzerini merkez içerisinde oluşturdular. Özellikle bahar ve yaz aylarında Umut Çay Bahçesinde bir arada vakit geçirmeyi tercih eden her yaştan bireyin hizmetine sunulan Umut Kuaför Salonu ve Güzellik Merkezi; yaşamını merkezde sürdüren engelli ve yaşlılara, sosyal hayata uyum sağlamaları yönünde önemli bir motivasyon kaynağı olmaya da devam ediyor.

Umut Bakım ve Rehabilitasyon Merkezleri, 2006 yılından bu yana Akşehir’de “Yaşam Olduğu Sürece Umut Vardır” sloganıyla hizmet veriyor.

Categories:

Tags:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir