YENİ BAKIM MERKEZİ İNŞAATINA ZİYARET

  • 24 Eylül 2019
  • 42 kez görüntülendi.

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem; İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu ve Akşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Bülent Erdem eşliğinde, Umut Bakım Merkezinin yakın bir tarihte hizmete girmesi planlanan 300 yataklı yeni hizmet binası inşaatını ziyaret etti.

Erdem ve beraberindekilere, 20 bin m2 arazi üzerine kurulacak olan Engelli ve Yaşlı Bakım Merkezi’ne dair bilgi veren Umut Rehabilitasyon Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Camcı; 10 bin m2 kapalı alana sahip olacak tesisin, Türkiye’nin en büyük Bakım Merkezlerinden birisi olacağının altını çizdi. Camcı; bedensel, zihinsel ve ruhsal engellilere hizmet verecek olan merkezin 3 bloktan oluşacağını ve 300 yatak kapasitesine sahip olacağını söyledi.

Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) erişilebilirlik standartlarına uygun olarak tasarlanan tesiste, engellilere; spor salonları, fizik tedavi salonları, sosyal etkinlik salonları, iş atölyeleri, hayvan barınakları ve tarımsal rehabilitasyon alanları ile Avrupa standartları üzerinde hizmet verilecek. Bünyesinde 170 kişinin çalıştığı Umutevim Limited Şirketi, yeni merkezde yaklaşık 200 kişiyi daha istihdam edecek.